Angrot - ul. Górna 18 26-600 Radom

+48 536 407 777 angrot@angrot.pl

Chemia

TopEfekt TOTAL – Doczyszczanie posadzek przed konserwacją

Alkaliczny preparat do gruntownego mycia oraz usuwania powłok polimerowych; szczególnie przydatny do usuwania starych, nawarstwionych wypraw; stosunkowo krótki czas reakcji; doskonale penetruje i rozpuszcza wszelkie powłoki woskowe i akrylowe; niskopieniący; nie niszczy mytych powierzchni.

Zastosowanie: Wszystkie posadzki twarde, odporne na działanie wody i alkalii; może być stosowany na powierzchnie wrażliwe i delikatne, np. kamienie wapienne, linoleum, lakierowany parkiet.

TopEfekt SAN – Konserwacja posadzek

Gotowy do użycia średnio twarda, samonabłyszczająca emulsja woskowa do zabezpieczania posadzek twardych na obszarach o niewielkim natężeniu ruchu; skutecznie zabezpiecza podłoże przed wnikaniem brudu, wybłyszczając jednocześnie posadzkę; posiada dobre właściwości rozlewające i uzupełniające; tolerowalna przez środki dezynfekcyjne lekko kwaśne, na bazie podchlorynu sodowego oraz aldehydowego; nadaje się do polerowania; antypoślizgowa i łatwo usuwalna; możliwość użycia jako środka myjąco – pielęgnującego.

Zastosowanie: PCV, linoleum, gumoleum, lakierowany parkiet, powierzchnie elastyczne.

TopEfekt KAN – Konserwacja posadzek

Gotowa do użycia doskonała samonabłyszczająca emulsja akrylowa do zabezpieczania posadzek twardych. Skutecznie zabezpiecza podłoże przed wnikaniem brudu, wybłyszczając jednocześnie posadzkę. Preparat charakteryzuje się dobrymi właściwościami rozlewającymi i uzupełniającymi, nadaje się do polerowania. Antypoślizgowy, łatwo usuwalny, tolerowany przez większość środków dezynfekcyjnych. Polerowanie poprawia jakość oraz przedłuża czas eksploatacji powłok akrylowych.

Zastosowanie: Wszystkie posadzki twarde, odporne na działanie wody i alkalii; może być stosowany na powierzchnie wrażliwe i delikatne, np.kamienie wapienne, linoleum, parkiet.

UniPro – Konserwacja posadzek

Uniwersalny, wysokopołyskowy preparat do konserwacji różnego typu podłoży, na bazie poliuretanu oraz modyfikowanych kopolimerów akrylowych. Charakteryzuje się dobrą wytrzymałością i elastycznością. Posiada doskonałe własności wypełniające. Dokładnie przylega do podłoża, zapewniając maksymalną ochronę przed urazami mechanicznymi, jak również przed migracją wody, wilgoci i większości środków dezynfekcyjnych. Zapobiega poślizgowi. Łatwy do usunięcia. Zalecany do banków, hoteli, biurowców z rozbudowanym systemem wstępnego wyłapywania brudu. Prosty w utrzymaniu i pielęgnacji.

Zastosowanie: Wszystkie wodoodporne nawierzchnie o strukturze zamkniętej: PCV, kamień wapienny nieszkliwiony, klinkier nieszkliwiony, linoleum.

TopEfekt – Mycie posadzek i powierzchni delikatnych

Skoncentrowany uniwersalny, niskopieniący, neutralny preparat o przyjemnym zapachu. Posiada właściwości myjąco – pielęgnacyjne; nie pozostawia smug, szybko schnie. Bezpieczny dla każdego rodzaju powierzchni; nie zawiera substancji żrących ani silnych rozpuszczalników. Preferowany do wszystkich powierzchni matowych i półmatowych o dużej chłonności.

Zastosowanie: Wodoodporne posadzki z płytek ceramicznych, kamień, drewno lakierowane, korek, PCV, linoleum, inne tworzywa sztuczne i naturalne.

TopEfekt Extra – Mycie posadzek i powierzchni delikatnych

Skoncentrowany niskopieniący preparat myjąco – pielęgnujący na bazie alkoholi; szybkoschnący; bezsmugowy; pozostawia przyjemny, świeży zapach; nadaje połysk.

Zastosowanie: Wszystkie wodoodporne posadzki tj. PCV, linoleum, kamień szlifowany, korek, guma, lakierowane drewno, panele drewnopodobne, szlifowany klinkier, płytki ceramiczne, wykładziny elastyczne. Zalecany na powierzchnie półmatowe oraz do pielęgnacji wypraw polimerowych twardych.

TopEfekt Diam – Mycie posadzek i powierzchni delikatnych

Skoncentrowany niskopieniący, myjąco – pielęgnacyjny preparat do mycia posadzek, na bazie emulsji woskowych; posiada właściwości antypoślizgowe, antyrefleksyjne i antystatyczne; uzupełnia i odnawia warstwy polimerowe; przy niskich stężeniach daje efekt wybłyszczenia; bezsmugowy; zabezpiecza posadzkę; utrudnia osadzanie się brudu; polerowalny na wysoki połysk.

Zastosowanie: Płytki ceramiczne, kamień, PCV, drewno lakierowane, korek, klinkier, konglomeraty kamienne, guma, linoleum; wykorzystywany do mycia posadzek w marketach i zakładach przetwórstwa spożywczego i żywienia zbiorowego.

TopEfekt Normal – Mycie posadzek i powierzchni delikatnych

Skoncentrowany niskopieniący preparat o silnych właściwościach myjących ogólnego zastosowania; usuwa intensywne zabrudzenia; nie wypłukuje mytej powierzchni; nie pozostawia smug; utrudnia ponowne wnikanie brudu. Zalecany do mycia maszynowego.

Zastosowanie: Płytki ceramiczne, kamień, PCV, drewno lakierowane, korek, klinkier, konglomeraty kamienne, guma; wykorzystywany do mycia posadzek w marketach i zakładach przetwórstwa spożywczego i żywienia zbiorowego (pośredni kontakt z żywnością); zalecany na klatki schodowe w blokach mieszkalnych.

DeKam – Mycie posadzek i powierzchni delikatnych

Skoncentrowany lekko kwaśny preparat do usuwania matowych, mażących się nalotów powstających po twardej wodzie oraz nie spłukanych środkach zasadowych, na bazie kwasu cytrynowego oraz octowego. Przy użyciu sprzętu ręcznego używać wkładów z mikrofazy.

Zastosowanie: Płytki ceramiczne, kamień, PCV, drewno lakierowane, korek, klinkier, konglomeraty kamienne, guma; wykorzystywany do mycia posadzek w marketach i zakładach przetwórstwa spożywczego i żywienia zbiorowego (pośredni kontakt z żywnością); zalecany na klatki schodowe w blokach mieszkalnych.

TopEfekt CITRO – Mycie posadzek i powierzchni delikatnych

Skoncentrowany neutralny preparat myjący ogólnego przeznaczenia; posiada przyjemny, cytrynowy zapach; ze względu na zawartość alkoholi szybko odparowuje i nie pozostawia smug; podtrzymuje połysk; bezpieczny dla materiału, nie pozostawia warstw ochronnych; utrzymuje naturalne własności mytych powierzchni. Preferowany na wszystkie powierzchnie błyszczące o strukturze szklistej i bardzo małej chłonności.

Zastosowanie: Wszystkie wodoodporne posadzki z płytek ceramicznych szkliwionych, kamiennych, PCV, drewna lakierowanego, korka, tworzyw sztucznych oraz paneli drewnopodobnych. Wszystko ponad posadzką; doskonały do czyszczeniamebli lakierowanych, urządzeń biurowychi innych elementów wyposażenia pomieszczeń. Zalecany do powierzchni błyszczących, szklistych.

TopEfekt ORANŻ – Mycie posadzek i powierzchni delikatnych

Skoncentrowany neutralny preparat o właściwościach myjąco – pielęgnujących i przyjemnym, pomarańczowym zapachu; ze względu na zawartość alkoholi szybko odparowuje i nie pozostawia smug; zmywa, pielęgnuje i nabłyszcza; bezpieczny dla materiału; nie pozostawia warstw ochronnych; utrzymuje naturalne własności mytych powierzchni. Preferowany na wszystkie powierzchnie błyszczące o strukturze szklistej i bardzo małej chłonności.

Zastosowanie: Wszystkie wodoodporne posadzki z płytek ceramicznychszkliwionych, kamiennych, PCV, drewnalakierowanego, korka, tworzyw sztucznych oraz paneli drewnopodobnych. Wszystko ponad posadzką; doskonały do czyszczeniamebli lakierowanych, urządzeń biurowychi innych elementów wyposażenia pomieszczeń.Zalecany do powierzchni błyszczących, szklistych

TopEfekt ZERO – Mycie posadzek i powierzchni delikatnych

Preparat do ekologicznego mycia posadzek nie zawierający środków powierzchniowo czynnych. Całkowicie biodegradalny. Przeznaczony jest do nawierzchni, posadzek podłogowych i materiałów odpornych na działanie wilgoci i alkoholi. Utrzymuje naturalne własności mytych powierzchni, nie pozostawia smug.

Zastosowanie: Płytki ceramiczne oraz inne powierzchnie nienasiąkliwe, odporne na działanie wilgoci i alkoholi.

TopEfekt MAX – Biuro – mycie i pielęgnacja wyposażenia wnętrz

Uniwersalny, skoncentrowany preparat myjący; neutralny w roztworze; łatwo usuwa zabrudzenia pochodzenia tłuszczowego; nie zostawia smug; szybkoschnący; odświeża i pozostawia przyjemny zapach; tworzy delikatną, błyszczącą powłokę ochronną. Preferowany do powierzchni matowych.

Zastosowanie: Doskonale nadaje się do codziennej pielęgnacji mebli, urządzeń biurowych, parapetów, poręczy, drzwi, wyposażenia mieszkań, posadzek delikatnych i wrażliwych; w koncentracie świetnie czyści urządzenia komputerowe, kserokopiarki itp. Wszystkie delikatne posadzki wodoodporne.

Office Clean – Biuro – mycie i pielęgnacja wyposażenia wnętrz

Gotowy do użycia, neutralny preparat ogólnego przeznaczenia, nie pozostawia smug, posiada przyjemny zapach, odświeża, szybko wysycha, nie niszczy materiału, utrzymuje wysoki połysk.

Zastosowanie: Wszystkie delikatne materiały, powierzchnie i przedmioty; doskonały do codziennej pielęgnacji mebli, urządzeń biurowych, wyposażenia mieszkań; świetnie czyści ślady po palcach z powierzchni błyszczących, nadaje wysoki połysk; np. meble, szkło, wyposażenie wnętrz.

Top GLASS – Mycie szyb i powierzchni szklanych

Gotowy do użycia preparat do mycia szyb; nie pozostawia smug, gwarantuje doskonałą przejrzystość, odświeża, nabłyszcza, pozostawia przyjemny zapach.

Zastosowanie: Szkło, ramy okienne, szyby samochodowe, lustra. Tworzywa sztuczne, klawiatury, ekrany. Szyby samochodowe.

GLASS – Mycie szyb i powierzchni szklanych

Skoncentrowany preparat do mycia szyb, luster oraz innych elementów szklanych i szkliwionych; nie pozostawia smug, gwarantuje doskonałą przejrzystość.

Zastosowanie: Szkło, ramy okienne, szyby samochodowe, lustra. Szyby samochodowe

TopEfekt SOP – Utrzymanie czystości w hipermarketach

Niskopieniący środek czyszcząco – zabezpieczający na bazie mydeł i wosków, przeznaczony do bieżącego mycia maszynowego; skutecznie usuwa zanieczyszczenia olejowe i tłuszczowe; nie odkłada się warstwami; utrudnia osadzanie się brudu; posiada właściwości antypoślizgowe; pozostawia przyjemny zapach; polerowalny; po kilku użyciach nabłyszcza samoczynnie. Zawiera inhibitory korozji.

Zastosowanie: Wszystkie posadzki wodoodporne, ze wskazaniem na powierzchnie kamienne naturalne i sztuczne; zalecany do bieżącego zmywania posadzek w hipermarketach, zakładach przetwórstwa spożywczego i zbiorowego żywienia.

TopEfekt CONTRA – Utrzymanie czystości w hipermarketach

Skoncentrowany niskopieniący, intensywnie myjący środek o szerokim zakresie zastosowania, zalecany do gruntownego mycia wszelkich silnie zanieczyszczonych posadzek przemysłowych przy pomocy maszyn myjących; nie pozostawia smug; idealny do gruntownego mycia (doczyszczania). Posiada własności tzw. „stripujące” – doskonale rozpuszcza większość wypraw polimerowych z posadzek odpornych na alkalia.

Zastosowanie: Silnie zanieczyszczone duże powierzchnie, hale magazynowe, hipermarkety, sieci handlowe, obiekty przemysłowe, hurtownie, zakłady przetwórstwa spożywczego i zbiorowego żywienia (pośredni kontakt z żywnością).

Top Perfekt – Usuwanie intensywnych zabrudzeń

Niskopieniący preparat o właściwościach odtłuszczająco-myjących do bieżącego oraz intensywnego czyszczenia posadzek odpornych na działanie substancji alkalicznych. Doskonale rozpuszcza stare zanieczyszczenia olejowo – tłuszczowe pochodzenia zwierzęcego, roślinnego oraz zanieczyszczenia ropopochodne. Doskonale współpracuje z twardą zimną wodą. Preferowany do wszelkiego rodzaju powierzchni twardych w kuchni i gastronomii oraz przemysłowych powierzchni w przemyśle ciężkim. Bezpieczny dla otoczenia, ekologiczny.

Zastosowanie: powierzchnie w przemyśle spożywczym i w kuchniach przemysłowych; posadzki twarde: beton, lastrico, żywica, cegła, klinkier, kamień naturalny, kamień sztuczny, powierzchnie ceramiczne matowe lub szkliwione, bruk, polbruk, płyta chodnikowa; posadzki elastyczne: PCV, linoleum, winyl, lentex, gumoleum; powierzchnie tekstylne sztuczne i naturalne (metodą szamponowania); powierzchnie sanitarne; żaluzje pionowe; elewacje, sidingi

TopEfekt STR – Usuwanie intensywnych zabrudzeń

Skoncentrowany niskopieniący, alkaliczny środek przeznaczony do mycia maszynowego i ręcznego wszelkich silnie zanieczyszczonych posadzek przemysłowych, odpornych na alkalia; rozpuszcza zanieczyszczenia pochodzenia tłuszczowego i olejowego. Może być stosowany jako odplamiacz do plam tłustych z wykładzin tekstylnych.

Zastosowanie: Powierzchnie i posadzki przemysłowe odporne na działanie wody i alkalia, np. hale produkcyjne, strefy rozładunku, zakłady remontowe, warsztaty; zalecany na powierzchnie elastyczne oraz żywiczne.

Ronal – Usuwanie intensywnych zabrudzeń

Skoncentrowany środek alkaliczny o szerokim zakresie zastosowania, zalecany do mycia silnie zanieczyszczonych posadzek kamiennych (kamień naturalny i sztuczny); usuwa wszelkie zanieczyszczenia z oleju, tłuszczy, sadzy; charakteryzuje się bardzo intensywnym działaniem na porowatych kafelkach kamionkowych; nie pozostawia smug; wysoka skuteczność działania.

Zastosowanie: Powierzchnie i posadzki przemysłowe odporne na działanie wody i alkalia, np. hale produkcyjne, strefy rozładunku, zakłady remontowe, warsztaty; zalecany na powierzchnie elastyczne oraz żywiczne.

Ronal CLAN – Usuwanie intensywnych zabrudzeń

Niezwykle skuteczny preparat alkaliczny do usuwania silnie zanieczyszczonych posadzek kamiennych przemysłowych. Doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia z grafitu, tłuszczy, oleju, sadzy. Bardzo intensywne działanie na porowatych kafelkach kamionkowych, nie pozostawia smug.

Zastosowanie: Twarde posadzki przemysłowe, np. beton, lastriko, gres, nieszkliwiony klinkier.

Super Green Specjal NF – Usuwanie intensywnych zabrudzeń

Skoncentrowany niskopieniący, alkaliczny środek o szerokim zakresie zastosowania, zalecany do mycia silnie zanieczyszczonych, zapuszczonych posadzek przemysłowych z zabrudzeniami ropopochodnymi; wyjątkowo skuteczny w warsztatach naprawczych.

Zastosowanie: Przemysł ciężki, warsztaty, garaże podziemne, stacje paliw, hale produkcyjne.

GresKam – Usuwanie intensywnych zabrudzeń

Skoncentrowany myjąco – pielęgnujący, alkaliczny preparat do płytek ceramicznych gładkich, drobnoszorstkich, mikroporowatych. Zalecany do zmywania powierzchni z kamienia sztucznego. Rozpuszcza silne zanieczyszczenia. Nie pozostawia smug. Przy użyciu sprzętu ręcznego wskazane jest spłukanie posadzki wodą. W razie potrzeby do płukania używać środka DeKam oraz wkładów z mikrofazy.

Zastosowanie: Wszystkie niekonserwowane posadzki twarde z kamienia sztucznego, lastriko, nieszkliwiony klinkier, beton, granit, terakota, a w szczególności gres i granitogres.

Top FRESH – Odświeżacze powietrza

Gotowy do użycia odświeżacz powietrza; posiada przyjemny, długotrwały świeży zapach; nie pozostawia plam; nie zawiera gazów; występuje w kilku zapachach: kwiatowym, cytrynowym, leśnym, morskim, kawowym i sinesca. Występuje w 4 zapachach: Morski, Kwiaowy, Leśny, Cytrynowy.

Zastosowanie: Pomieszczenia biurowe, mieszkalne; szatnie, poczekalnie. Pomieszczenia sanitarne, np. toalety, łazienki. Wykładziny dywanowe. Dodatek zapachowy do środków czystości.

TopEfekt SANIT – Higiena sanitariatów

Skoncentrowany delikatny, kwaśny preparat myjący do codziennego mycia sanitariatów; skutecznie usuwa zanieczyszczenia pochodzenia nieorganicznego, nacieki wodne, kamień, rdzę, resztki mydeł; pozostawia długotrwały, świeży kwiatowy zapach; nie uszkadza stali szlachetnej; nadaje połysk. Działa zapobiegawczo.

Zastosowanie: Wanny, brodziki, kabiny natryskowe, armatura łazienkowa (urządzenia emaliowane), elementy ze stali nierdzewnej. Muszle, pisuary, umywalki (urządzenia ceramiczne i plastikowe). Glazura, posadzki.

WC Sani – Higiena sanitariatów

Skoncentrowany kwaśny preparat myjący; skutecznie usuwa kamień wapienny, brud, złogi mydeł, rdzę, nacieki urynowe; dobrze przylega do powierzchni pionowych; pozostawia charakterystyczny, antyseptyczny zapach; nabłyszcza; nie powoduje uszkodzeń powierzchni; nadaje się do mycia bieżącego wszystkich powierzchni i materiałów kwasoodpornych w obszarze zmywania.

Zastosowanie: wanny, brodziki, kabiny natryskowe, armatura łazienkowa (urządzenia emaliowane), elementy ze stali nierdzewnej, muszle, pisuary, umywalki (urządzenia ceramiczne i plastikowe), posadzki.

Derast – Higiena sanitariatów

Skoncentrowany silnie kwaśny preparat do usuwania rdzy, kamienia wapiennego, betonu, cementu, kamienia kotłowego z powierzchni odpornych na kwasy; zawiera kwas solny; nie stosować koncentratu na powierzchnie emaliowane; nie dopuścić do wyschnięcia powierzchni pokrytej roztworem roboczym.

Zastosowanie: Końcowe mycie posadzek w nowych obiektach i gruntowne mycie wszystkich posadzek kwasoodpornych, powierzchnie pionowe i poziome. Odkamienianie maszyn i urządzeń przemysłowych (pozostałości cementu). Odrdzewianie i odkamienianie starych, zniszczonych urządzeń sanitarnych.

Toalex – Higiena sanitariatów

Gotowy do użycia zasadowy preparat myjący o działaniu antybakteryjnym i podwyższonej lepkości, przeznaczony do mycia toalet. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia pochodzenia organicznego, a dzięki obecności aktywnego chloru jednocześnie wybiela mytą powierzchnię. Preparat eliminuje przykre zapachy, pozostawiając lekki zapach chloru. Doskonale nadaje się do bieżącego mycia wszystkich urządzeń sanitarnych.

Zastosowanie: Wanny, brodziki, kabiny natryskowe, armatura łazienkowa (urządzenia emaliowane), elementy ze stali nierdzewnej. Muszle, pisuary, umywalki.

Derast Żel – Higiena sanitariatów

Skuteczny żel do usuwania rdzy, kamienia wapiennego, betonu, cementu, kamienia kotłowego z powierzchni odpornych na kwasy; zawiera kwas solny; nie stosować koncentratu na powierzchnie emaliowane; nie dopuścić do wyschnięcia powierzchni pokrytej roztworem roboczym.

Zastosowanie: Odrdzewianie i odkamienianie starych, zniszczonych urządzeń sanitarnych (muszle klozetowe, pisuary). Wszystkie powierzchnie (elementy) odporne na działanie kwasu solnego. lki.

Sapone – Higiena rąk

Mydło w płynie do rąk i ciała; przyjemny, delikatny zapach; średnio pieniące; delikatne; ekonomiczne w użyciu; zawiera glicerynę, lanolinę, witaminę A+E. Występuje w 3 zapachach: Kwiat (różowy) (K), Blue Fresh (niebieski) (BF), Fresh (biały) (F).

Zastosowanie: Dozowniki do mydła w hotelach, gastronomii, zakładach przemysłowych, biurach, budynkach użyteczności publicznej itp.

Sop Jery – Higiena rąk

Niezwykle skuteczna pasta do silnie zabrudzonych rąk. Dzięki zwiększonej zawartości materiału ściernego dokładnie usuwa głębokie zabrudzenia pochodzące od smarów, olejów napędowych i hydraulicznych, płynów technicznych oraz sadzy.Nie wysusza skóry, pozostawia truskawkowy zapach.

Zastosowanie: Warsztaty, zakłady przemysłowe.

Textil – Pranie dywanów i tapicerek

Skoncentrowany preparat pieniący bez wybielaczy optycznych do czyszczenia metodą szamponowania; nie zawiera rozpuszczalników; tworzy pianę o strukturze krystalicznej; dokładnie penetruje każde włókno wykładziny; posiada przyjemny zapach; wymaga wypłukania.

Zastosowanie: Szamponowanie wszystkich powierzchni tekstylnych (dywanów, wykładzin dywanowych), odpornych na działanie wody; Zalecany do wykładzin sztucznych o trwałych barwach. Przy bardzo silnych zanieczyszczeniach wzmocnić preparatem TopEfekt STR.

Textil-Ex – Pranie dywanów i tapicerek

Skoncentrowany środek piorący do metody ekstrakcyjnej; nie zawiera wybielaczy optycznych oraz rozpuszczalników; niskopieniący; głęboko penetruje strukturę włókna; powoduje wydobywanie brudu na zewnątrz; posiada przyjemny zapach; nie krystalizuje się; wymaga wypłukania;

Zastosowanie: Do prania dywanów i wykładzin tekstylnych i mebli tapicerowanych o trwałych barwach, odpornych na działanie wody, z materiałów sztucznych lub mieszanych.

De Foam – Pranie dywanów i tapicerek

Gotowy do użycia środek zapobiegający powstawaniu piany w zbiornikach na brudną wodę; właściwy do używania w każdym urządzeniu; użycie odpieniacza zmniejsza ryzyko uszkodzenia silnika w urządzeniu czyszczącym przez zalanie go pianą.

Zastosowanie: Stosować w zmywarkach do posadzek. Stosować do odkurzaczy na mokro i innych maszyn do prania.

TopPLAM Clor – Pranie dywanów i tapicerek

Odplamiacz do plam i przebarwień pochodzenia gastronomicznego typu: soki, alkohole, przetwory owocowo-warzywne oraz plamy tłuste: olej, tłuszcz, smar. Eliminuje nieprzyjemne zapachy – pochodzenia zwierzęcego lub powstałe w wyniku procesów gnilnych. Zalecany przede wszystkim do nawierzchni tekstylnych sztucznych – np. poliester, poliamid, akryl, nylon, polipropylen, poliakrylan. Przy bardzo silnych zabrudzeniach (mocz, pleśń, grzyb) może być używany do szamponowania wykładzin w zestawie z produktem Textil lub Texwash. Preparat można stosować jako wybielacz i odplamiacz do włókien naturalnych o trwałych barwach (po uprzednio wykonanej próbie). Spełnia kryteria biodegradowalności zgodnie z rozporządzeniem WE 648/2004.

Zastosowanie: Powierzchnie tekstylne sztuczne o trwałych barwach, powierzchnie tekstylne naturalne o trwałych barwach (głównie świeże plamy), pościel (wybielanie).

TopPLAM Oxy – Pranie dywanów i tapicerek

Odplamiacz na bazie tlenu aktywnego w granulacie do wywabiania starych plam i przebarwień pochodzenia gastronomicznego (soki, alkohole, przetwory owocowo-warzywne, cola, kawa, herbata), a także plam z moczu, wymiocin, krwi i rdzy. Zalecany jest głównie do nawierzchni tekstylnych z włókien naturalnych pochodzenia zwierzęcego i roślinnego (wełna, bawełna, len, jedwab). Produkt można stosować na plamy odporne na działanie odplamiacza chlorowego, zarówno przed i po praniu zasadniczym oraz jako wybielacz i odplamiacz do włókien syntetycznych o trwałych barwach.

Zastosowanie: Powierzchnie tekstylne naturalne i syntetyczne o trwałych barwach (stare plamy, obrusy, odzież, pościel, dywany i wykładziny tekstylne, meble tapicerowane, tekstilen itp.).

TopEfekt PUNKT – Preparaty specjalistyczne

Gotowy do użycia preparat na bazie rozpuszczalników naturalnych i alkoholi do usuwania miejscowych zanieczyszczeń z pisaków nierozpuszczalnych w wodzie, gumy do żucia, kleju z etykiet samoprzylepnych, mas bitumicznych, śladów po gumie na posadzkach, farby drukarskiej, niektórych farb typu „graffiti”, plasteliny i parafiny z dywanów. Uwaga:rozpuszcza powierzchnie gumowe oraz miękki plasitk.

Zastosowanie: Pomieszczenia biurowe, mieszkalne; szatnie, poczekalnie.

Top KLIN – Preparaty specjalistyczne

Gotowy do użycia, specjalistyczny środek czyszczący bez zawartości substancji ściernych oraz tłustych. Usuwa zanieczyszczenia po długopisie, ołówku, kalce do kopiowania, farbach do ksero, pieczątkach, pisakach, niektórych farbach do tzw. „graffiti”, a także kleju po nalepkach. Zalecany do doczyszczania kokpitów w pojazdach mechanicznych oraz do konserwacji stali nierdzewnej w windach. Uwaga na materiały o nietrwałej barwie! – należy wykonać próbę.

Zastosowanie: Meble, telefony, sprzęt komputerowy, biurka, ławki.

TopEfekt MOSS – Preparaty specjalistyczne

Preparat o działaniu biobójczym, do usuwania nalotów zielonych, takich jak mchy, glony i porosty z każdego typu powierzchni, zarówno poziomych jak i pionowych (np. elewacje, dachy domów jednorodzinnnych); po wyczyszczeniu zabezpiecza powierzchnię przez dłuższy okres czasu, wytwarzając środowisko przeciwdziałające powstawaniu wszelkiego rodzaju mikroorganizmów; czas reakcji wynosi 24 godziny; stosowany profilaktycznie zwiększa odporność biologiczną czyszczonych podłoży.

Zastosowanie: Dachy, elewacje, spoiny, szczeliny, balkony, tarasy, schody.

TopEfekt TUR – Preparaty specjalistyczne

Skoncentrowany preparat do bezodpływowych toalet wolnostojących, turystycznych, o okresowym sposobie opróżniania; hamuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów, zapobiega powstawaniu osadów; zmienia kolor ekstrementów, wstrzymuje rozwój bakterii beztlenowych.

Zastosowanie: Toalety wolnostojące. Toalety turystyczne.

TopEfekt SET – Preparaty specjalistyczne

Gotowy do użycia preparat do mycia i dezynfekcji każdego rodzaju powierzchni oraz urządzeń w solariach, saunach, gabinetach odnowy biologicznej, salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Preparat wykazuje szerokie spektrum działania. Posiada doskonałe właściwości dezynfekujące, bakteriobójcze i grzybobójcze, a przy tym nie uszkadza mytych powierzchni. Nie powoduje podrażnień i uczuleń. Krótki czas reakcji. Bezzapachowy.

Zastosowanie: Wszystkie powierzchnie w gabinetach i salonach użyteczności publicznej.

Pro STONE – Preparaty specjalistyczne

Gotowy do użycia preparat do impregnacji kamienia naturalnego i sztucznego nieglazurowanego – betonu, kostki polbrukowej, kostki pozbrukowej, gresu nieszkliwionego oraz do fug cementowych. Może być stosowany na zewnątrz lub wewnątrz obiektu. Zalecany również do impregnacji elewacji cementowo-wapiennych, z piaskowca oraz klinkieru nieszkliwonego. Można stosować do płytek glazurowanych – tylko przed fugowaniem. Doskonale zamyka i wiąże strukturę materiału impregnowanego, zabezpiecza przed wilgocią i brudem. Ułatwia czyszczenie pobudowlane oraz w dużym stopniu izoluje powierzchnię przed wnikaniem wody, sadzy, smarów i olejów. Odporny na zmiany warunków klimatycznych. Bezpieczny dla środowiska.

Zastosowanie: Posadzki kamienne porowate wewnątrz obiektów (centra handlowe, garaże podziemne, korytarze i schody w hotelach, biurowcach itp.). Kostka brukowa (polbruk, pozbruk), wylewka betonowa na zewnątrz obiektów (stacje benzynowe, parkingi). Płytki kamienne, glazurowane – przed fugowaniem. Fugi cementowe różnokolorowe. Ogrodzenia, murki, elewacje – powierzchnie pionowe zewnętrzne nieglazurowane (cegła, piaskowiec, klinkier, zaprawa betonowa).

Antystat – Preparaty specjalistyczne

Uniwersalny preparat antystatyczny. Niezastąpiony w domu, w samochodzie, na stanowisku pracy. Rozprasza nagromadzone ładunki elektrostatyczne oraz zapobiega ich ponownemu gromadzeniu się. Eliminuje nieprzyjemne, a nawet groźne dla zdrowia wyładowania. Bardzo wydajny, nie wymaga spłukiwania. Pielęgnuje, ogranicza w dużym stopniu odkładanie się brudu, kurzu, roztoczy. Korzystnie działa na środowisko i ludzi. Bezpieczny dla otoczenia. Biodegradowalny.

Zastosowanie: Ubrania, tapicerka, dywany, wykładziny, wnętrza pojazdów, meble, sprzęt RTV, sprzęt komputerowy, posadzki.

Udrażniacz rur – Preparaty specjalistyczne

Gotowy do użycia preparat do udrażniania rur. Doskonale penetruje odpływy zlewozmywaków, rur oraz studzienek kanalizacyjnych w kuchni i toalecie. Rozpuszcza zanieczyszczenia organiczne. Nie powoduje skutków ubocznych na czyszczonych powierzchniach.

Zastosowanie: Odpływy zlewozmywaków, rur oraz studzienek kanalizacyjnych w kuchni i toalecie.

Wanny z hydromasażem – Preparaty specjalistyczne

Gotowy do użycia preparat przeznaczony do czyszczenia wanien z hydromasażem. Skutecznie usuwa osad z kamienia, tłuszcz, złogi mydła i olejków kąpielowych. Zawiera kwas mlekowy oraz olejek z drzewa herbacianego skutecznie zwalczający bakterie. Systematycznie stosowany sprzyja długiemu, przyjemnemu i bezawaryjnemu korzystaniu z wanny.

Zastosowanie: Wanny z systemem hydromasażu.

UNI Clean – Preparaty specjalistyczne

Doskonały, wielofunkcyjny preparat do odtłuszczania powierzchni i przedmiotów. Skutecznie zmywa tłuste zabrudzenia pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i przemysłowego. Zalecany do mycia powierzchni kuchennych, odzieży, części samochodowych, urządzeń w garażu, ogrodzie, w miejscu pracy i relaksu. Z powodzeniem usuwa trudne do usunięcia tłuste zabrudzenia z naczyń, grilla, piekarnika, okapu i urządzeń kuchennych, szyby kominkowej, okna, wykładzin i powierzchni tekstylnych, biurka i urządzeń biurowych, mebli plastikowych, rolet, motocykla, samochodu, kosiarki oraz innych urządzeń i przedmiotów.

Zastosowanie: Naczynia, grille, piekarniki, okapy i urządzenia kuchenne. Szyby kominkowe, okna, wykładziny i powierzchnie tekstylne, biurka i urządzenia biurowe, meble plastikowe, rolety. Motocykle, samochody, kosiarki.

LEDER Care – Mycie i pielęgnacja wyrobów ze skóry

Gotowy do użycia preparat do pielęgnacji skór sztucznych i naturalnych lakierowanych i konserwowanych. Uelastycznia skórę oraz nadaje jej połysk. Polerowalny. Wybłyszcza powierzchnie skórzane gruntowane preparatem LEDER PROTEKT. Pozostawia warstwę ochronną zapobiegając tym samym przesuszaniu skóry oraz nadmiernym wnikaniem brudu.

Zastosowanie: Stosować bez rozcieńczenia dokładnie wcierając preparat szmatką lub gąbką w powierzchnię skóry. Po wyschnięciu polerować celem uzyskania lepszego efektu wizualnego.

LEDER Protekt – Mycie i pielęgnacja wyrobów ze skóry

Doskonały preparat do konserwacji powierzchni skórzanych, tekstylnych oraz celulozowych. Trwale gruntuje konserwowane powierzchnie, zabezpiecza przed nadmiarem wilgoci. Zapobiega przesuszaniu, pękaniu i chroni przed blaknięciem. Poprzez zawarte w preparacie nano cząsteczki srebra, krzemu oraz tytanu eliminuje rozwój jakichkolwiek bakterii, grzybów, pleśni a także pochłania promienie UV oraz ogranicza wpływ warunków atmosferycznych. Ułatwia czyszczenie.

Zastosowanie: Stosować bez rozcieńczania na powierzchni nowej lub czystej – metodą natryskową lub przez zanurzenie. Wymaga utwardzenia światłem lub promieniami UV.

LEDER Clean – Mycie i pielęgnacja wyrobów ze skóry

Gotowy do użycia preparat mydlany do czyszczenia skór zabezpieczonych i lakierowanych każdego rodzaju. Nanieść spryskiwaczem lub gąbką na powierzchnię czyszczoną. Chwilę odczekać! Przeszorować miękką szczoteczką np. do rąk. Zdejmować zanieczyszczenia wilgotną szmatką z mikrofazy aktywnej np. BKF Fibra. W razie potrzeby powtórzyć operację. Po wyczyszczeniu pozostawić do przeschnięcia.

Zastosowanie: Meble tapicerowane skórą, odzież i obuwie skórzane, wykładziny i okleiny sórzane, tapicerka i siedzenia skórzane w samochodach.

Wood Stok – Pielęgnacja i konserwacja powierzchni drewnianych

Gotowy do użycia preparat do konserwacji powierzchni drewnianych, drewnopodobnych, laminowanych również wyrobów z drewna niekonserwowanego. Zalecamy do mebli, poręczy, parapetów, boazerii, paneli i parkietów. Doskonale zabezpiecza powierzchnię przed wilgocią oraz przed nadmiernym przenikaniem zabrudzeń, nie zmieniając jednocześnie naturalnych właściwości konserwowanych powierzchni. Posiada przyjemny zapach. Przyjazny dla środowiska. Nie podrażnia dróg oddechowych. Neutralne pH. Nie zawiera tłuszczy! Oszczędny w użyciu. Stosować okresowo wg potrzeb.

Zastosowanie: posadzki drewniane, drewnopodobne, laminowane, meble, poręcze, parapety, boazerie, panele, antyki drewniane.

Wood Care – Pielęgnacja i konserwacja powierzchni drewnianych

Gotowy do użycia preparat do bieżącej pielęgnacji i odświeżania powierzchni drewnianych, drewnopodobnych, laminatów, również wyrobów z drewna niekonserwowanego. Doskonale odświeża pielęgnowane powierzchnie. Wyostrza kontrast barw nadając jednocześnie właściwości antyreflexu, a także chroni przed nadmiernym przenikaniem i osiadaniem kurzu. Przyjemny zapach. Przyjazny dla środowiska. Bardzo oszczędny w użyciu. Nie zawiera tłuszczy! Posiada właściwości antypoślizgowe. Stosować do bieżącego utrzymania czystości metodą „spray”. potrzeb.

Zastosowanie: posadzki drewniane, drewnopodobne, laminowane, meble, poręcze, parapety, boazerie, panele, antyki drewniane.

Top LIN – Higiena basenów

Preparat do czyszczenia linii wody w basenach. Rozpuszcza tłuste osady, usuwa osad z kamienia, rdzę.

Dozowanie: Za pomocą szmatki lub gąbki zastosować produkt bezpośrednio na powierzchnię do czyszczenia. Po 10 minutach spłukać wodą. W przypadku trudno usuwalnego osadu z kamienia przed czyszczeniem obniżyć poziom wody w basenie. Uwaga! Nie stosować z innymi produktami. Dozować wyłącznie, kiedy w basenie nikogo nie ma.

Top FLOK – Higiena basenów

Preparat do krystalizacji wody w basenie spowodowanej występowaniem zanieczyszczeń, które są zbyt małe, żeby filtr mógł je zatrzymać – to między innymi: włosy, łupież, kurz, sadza, tłuszcze ze skóry z kosmetykami. Dodatek koagulanta powoduje łączenie się niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń, w większe cząstki, które są na tyle duże, że są zatrzymywane w złożu filtracyjnym.

Dozowanie: Preparat do bezpośredniego dozowania. Przy wyłączonym filtrowaniu rozprowadzić po powierzchni basenu preparat (250 ml preparatu na 10 m wody), włączyć filtr wodny na okres około 4-5 godzin, po czym wyłączyć filtr i nie korzystać z basenu przez około 8 godzin, tak aby powstałe cząstki zanieczyszczeń opadły na dno basenu, a następnie usunąć zanieczyszczenia z dna basenu za pomocą odkurzacza. Uwaga! Nie mieszać produktów ze sobą. Dozować wyłącznie, kiedy w basenie nikogo nie ma.

GLON Stop – Higiena basenów

Preparat niskopieniący do zwalczania glonów, usuwania zielonych nalotów i przeciwdziałania ich ponownemu tworzeniu się.

Dozowanie: Na początku sezonu należy dozować 200 ml preparatu na 10 m wody. W trakcie sezonu 100 ml preparatu na 10 m wody raz na tydzień. W przypadku korzystania z basenu dużej ilości osób, lub wysokich temperatur i dużej ilości odpadów dawkę należy podwoić. Uwaga! Nie mieszać produktów ze sobą. Dozować wyłącznie, kiedy w basenie nikogo nie ma. Utrzymywać pH na poziomie 7,2 – 7,6.

GLON Szok – Higiena basenów

Preparat niskopieniący do szybkiego zwalczania glonów, usuwania zielonych nalotów i przeciw-działania ich ponownemu tworzeniu się.

Dozowanie: Preparat stosować bezpośrednio do wody w basenie. Podczas aplikacji włączyć filtrowanie wody. Dozować w ilości 100 ml preparatu na 10 m wody. Uwaga! Nie mieszać produktów ze sobą. Dozować wyłącznie, kiedy w basenie nikogo nie ma. Utrzymywać pH na poziomie 7,2 – 7,6.

Top KLAR – Higiena basenów

Preparat do oczyszczania wody w basenach. Dzięki unikalnej formule nie dopuszcza do tworzenia się glonów, zielonych nalotów, zwiększając krystaliczność i przejrzystość wody.

Dozowanie: Stosować bezpośrednio do basenu przy włączonym filtrowaniu. Raz na tydzień dozować 20 ml preparatu na 10 m wody. Uwaga! Nie mieszać produktów ze sobą. Dozować wyłącznie, kiedy w basenie nikogo nie ma. Utrzymywać pH na poziomie 7,2 -7,6 oraz zawartość choru aktywnego w przedziale 1,0 – 2,0 mg/l.

OXY Aktiv – Higiena basenów

Uzupełniający utleniacz w basenach i kąpieliskach do obniżania zawartości składników organicznych w wodzie. Stosowanie preparatu regularnie co tydzień poprawia skuteczność środków odkażających takich jak chlor, poprzez utlenianie i eliminację zanieczyszczeń i przywraca blask i przejrzystość wodzie w basenie i kąpielisku. Preparat nie jest szkodliwy dla powierzchni basenów. Szybko i całkowicie się rozpuszcza i nie wybiela ani nie powoduje zmian barwy powierzchni malowanych lub powleczonych winylem.

Dozowanie: Dozowanie uzależnione jest od obciążenia basenu, które liczy się jako objętość wody przypadającą na 1 osobę na dzień. Baseny: terapia szokowa – 25 g/m wody; następnie stosować dawki 12 g/m 1-3 razy w tygodniu w zależności od obciążenia basenu: – 6 lub więcej metrów sześciennych na 1 osobę na dzień – dezynfekcja raz w tygodniu, – 2 – 6 m wody na osobę – dwa razy w tygodniu, – poniżej 2 m – trzy razy w tygodniu. Maksymalna bezpieczna dawka dla ludzi: 30 g/m dwa razy w tygodniu. Ph wody powinno być w granicach 7,2 – 7,6. Preparat ma tendencję do obniżania pH, dlatego też może być potrzeba korekta pH wody.

pH Plus – Higiena basenów

Preparat do podwyższania poziomu pH wody w basenie.

Dozowanie: W celu zwiększenia pH o 0,2 jednostki rozpuścić w 10 l wiadrze wody 150 g produktu na 10 m wody. Wlać roztwór do basenu z włączonym filtrowaniem. Jeżeli po kilku godzinach pH nie powróci do normy czynność powtórzyć. Utrzymywać poziom pH 7,2 – 7,6. Nie mieszać produktów ze sobą. Dozować wyłącznie, kiedy w basenie nikogo nie ma.

pH Minus – Higiena basenów

Preparat do obniżania poziomu pH wody w basenie.

Dozowanie: W celu obniżenia pH o 0,2 jednostki rozpuścić w 10 l wiadrze wody 150 g produktu na 10 m wody. Wlać roztwór do basenu z włączonym filtrowaniem. Jeżeli po kilku godzinach pH nie powróci do normy czynność powtórzyć. Utrzymywać poziom pH 7,2 – 7,6. Nie mieszać produktów ze sobą. Dozować wyłącznie, kiedy w basenie nikogo nie ma.

CLOR Plus – Higiena basenów

Preparat do dezynfekcji i oczyszczania wody. Stabilizuje poziom chloru, poprawia filtrację.

Dozowanie: Raz w tygodniu włożyć 1 krążek 200 g na 20 m wody do skimera lub boi pływającej, jeżeli nie zawiera innych produktów. Utrzymywać współczynnik chloru na poziomie 2 mg/l. W przypadku basenu ogólnodostępnego włożyć krążki do dozownika chloru. Utrzymywać poziom pH 7,2 – 7,6. Uwaga! Zawsze dozować chlor do wody, nigdy odwrotnie. Uwaga! Nie stosować z innymi produktami. Może uwalniać niebezpieczne gazy (chlor). Dozować wyłącznie, kiedy w basenie nikogo nie ma.

CLOR Szok – Higiena basenów

Preparat do uzdatniania i pielęgnacji wody basenowej.

Dozowanie: Rozpuścić w 10 l wiadrze wody 150 g produktu na 10 m wody. Wlać roztwór do basenu z włączonym filtrowaniem. Uwaga! Nie stosować z innymi produktami. Może uwalniać niebezpieczne gazy (chlor). Dozować wyłącznie, kiedy w basenie nikogo nie ma.

CLOR Ekono – Higiena basenów

Preparat przeznaczony do dezynfekcji oraz szybkiego przywrócenia zawartości chloru aktywnego w wodzie basenowej.

Dozowanie: W trakcie sezonu: Stosować co wieczór granulki w ilości 7 g/m wody bezpośrednio do skimera lub do dozownika pływającego podczas działania pompy nastawionej na filtrację. Początek sezonu: 7 g/m wody. Po 4 godzinach i po całkowitym rozpuszczeniu się tabletek zmierzyć ponownie zawartość chloru aktywnego w wodzie. Poziom chloru aktywnego powinien być 1,0 – 2,0 mg/l. W przypadku niższego poziomu czynność powtórzyć. Utrzymywać poziom pH 7,2 – 7,6. Uwaga! Nie stosować z innymi produktami. Może uwalniać niebezpieczne gazy (chlor). Dozować wyłącznie, kiedy w basenie nikogo nie ma.